Przedłużania i zagęszczania włosów

Przedłużanie Włosów - to fantastyczne uzupełnienie w pracy każdej wizażystki, stylistki i kosmetyczki, a także sposób na wybicie się na rynku. Ten krótki warsztat daje Ci możliwość opanowania technik przedłużania i zagęszczania włosów różnymi metodami i wprowadzenia ich do Twojej oferty dla Twoich Klientek!

Jesteśmy jednym z pierwszych salonów fryzjerskich, w którym przedłużamy i zagęszczamy włosy Klientkom w Polsce. Nasz salon działa już od niemal dekady, zdobył rzeszę zadowolonych klientek w całym kraju, a przedłużanie i zagęszczanie włosów jest dla nas nie tylko pracą, ale i pasją. W ciągu tego czasu nieustannie poszerzaliśmy naszą wiedzę i umiejętności. Nasza kadra stale szkoli się i poszukuje nowych metod oraz sposobów przedłużania i zagęszczania włosów, jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi "nowinkami" zarówno w zakresie pielęgnacji, koloryzacji, fryzjerstwa klasycznego jak i alternatywnego.

Szkolenie jest prowadzone przez instruktorów, którzy posiadają wykształcenie zarówno pedagogiczne jak i fryzjerskie, ponadto są wieloletnimi praktykami i na co dzień mają do czynienia z przedłużaniem i zagęszczaniem włosów. Każdy kursant po odbyciu szkolenia otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w języku polskim (na życzenie wystawiamy certyfikaty również w innych językach). Po ukończeniu szkolenia każdy z naszych kursantów może liczyć na dalsze wsparcie naszych instruktorów.

Kurs przedłużania i zagęszczania włosów obejmuje zarówno wykłady z wiedzy teoretycznej jak i zajęcia praktyczne (praca na modelkach), na czas szkolenia zapewniamy wszystkie akcesoria (keratynę, tulejki, szczypce, itp.) i materiały (włosy) niezbędne do ćwiczeń praktycznych. Każde szkolenie obejmuje przygotowanie materiału do założenia, założenie, korektę oraz ściągnięcie włosów.

Część praktyczna to wykład, w trakcie którego odpowiemy na pytania:

 • Jak i z czego zbudowany jest włos?
 • Jakie są gatunki włosów?
 • Jakie są rodzaje metod przedłużania włosów? Czym są metody "na zimno" i "na ciepło", oraz co je charakteryzuje?
 • W jaki sposób prowadzić prawidłową konsultację z Klientka? - przygotowanie własnej karty klienta.
 • Kiedy nie jest wskazane przedłużanie włosów?
 • Jak dobrać odpowiednią metodę przedłużania lub zagęszczania do rodzaju włosów?
 • Jakie narzędzia są niezbędne, aby wykonać przedłużenie lub zagęszczenie włosów?
 • Jak pielęgnować przedłużone i zagęszczone włosy?
 • W jaki sposób ustalić cennik?
 • Jak najlepiej promować swoje usługi?
 • Co jest niezbędne by zacząć?

Część teoretyczna to ćwiczenia, na których pokażemy Ci:

 • Jak przygotować stanowisko do przedłużania i zagęszczania włosów;
 • Jak przeprowadzić konsultację z klientką (jak dobrać gatunek, kolor i długość włosów klientki);
 • Jak wybrać odpowiednią metodę;
 • Jak przygotować materiał (włosy) do zabiegu;
 • Jak przygotować Klientkę do zabiegu;
 • Jak podzielić głowę na strefy, ułożyć łączenia w różnych metodach;
 • Jak wykonać zabieg przedłużania i zagęszczania włosów;
 • Jak "zakończyć" fryzurę;
 • Jak stylizować włosy przedłużane, zagęszczane;
 • Jak ściągnąć przedłużane, zagęszczane włosy;
 • Jak wykonać korektę przedłużanych, zagęszczanych włosów.

Wśród dostępnych na rynku metod przedłużania i zagęszczania włosów, proponujemy Wam szkolenie z jednej z podanych niżej metod (do wyboru):

Metoda Easy Hair Extenssion.

Jest to jedna z metod przedłużania i zagęszczania włosów "na zimno", w której jako mocowanie stosuje się miedziane tulejki, dobrane kolorem do koloru włosów. Tulejki po założeniu pozostają płaskie i niewidoczne, łączenia są bardzo trwałe (sposób mocowania niemal całkowicie wyklucza możliwość zsunięcia się pasemka. Metoda ta pozwala uniknąć stosowania urządzeń termicznych oraz środków chemicznych na włosach Klientki. Korektę wykonujemy po okresie 2-3 miesięcy.

Zgrzew Keratynowy.

Jest to metoda przedłużania i zagęszczania włosów przy użyciu zgrzewarki, czyli jest to metoda "na ciepło". Metoda ta jest szczególnie polecana dla Klientek mających suche, zniszczone i kruche włosy, dzięki wykorzystaniu do przedłużenia lub zagęszczenia włosów pasemek z końcówką zakończoną łuską keratynową, która ma właściwości regenerujące. Korektę wykonujemy po okresie 2-3 miesięcy.

Metoda Shrinkles.

Metoda "na ciepło", która polega na przedłużeniu lub zagęszczeniu włosów przy zastosowaniu tulejek wykonanych z tworzywa termokurczliwego. Tulejki, pomimo mocnego zaciskania się wokół pasemka, nie uszkadzają powierzchni włosów. Korektę wykonujemy po okresie 1-1,5 miesiąca.

Metoda Kanapkowa.

Metoda "na zimno", której zaletą jest krótki czas aplikowania łączeń. Taśmy z włosami nie są grube więc jest to metoda polecana nawet dla rzadkich włosów. Poprzez równomierne doklejanie pasm włosów do wydzielonych sekcji na głowie taśmy nie obciążają i nie niszczą struktury włosów. Zaletą tej metody jest to, że łączenia są niewyczuwalne i niemal niewidoczne, Włosy na taśmach przyczepia się za pomocą substancji klejącej, dzięki temu włosy klientki są obklejone z dwóch stron a czas wykonywania jest bardzo krótki. Pasma są mniej wygodne do noszenia włosów spiętych w kucyk. Okres noszenia to 3-6 tygodni.

Metoda Japońska.

Jest to kolejna metoda przedłużania i zagęszczania włosów "na zimno, polega ona na spleceniu w warkoczyk cieniutkich pasemek włosów do przedłużania z włosami Klientki. Warkoczyk ma długość 1 cm i nie jest grubszy niż 2 mm. Metoda polecana przede wszystkim przy zagęszczeniu włosów. Brak działania czynników mechanicznych (ringów, tulejek), chemicznych czy termicznych sprawia, że metoda jest niezwykle bezpieczna nawet dla bardzo słabych włosów. Metoda ta jest praco i czasochłonna, wymaga także od stylisty ogromnej zręczności, jednakże efekt osiągnięty tą metodą jest zniewalający, włosy wyglądają niesamowicie naturalnie i noszą się jak własne.

 1. Czas trwania szkolenia: 16h
 2. Koszt szkolenia: 1 500zł.

PROMOCJA

Wybierz 3 metody i zaoszczędź 500 złotych!!!

 1. Czas szkolenia trzy metody (do wyboru): 30h.
 2. Koszt szkolenia: 4 000 złotych (cena zawiera: 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje).

***Jeśli zaproponowane przez nas metody bądź ich połączenia, nie są dla ciebie satysfakcjonujące skontaktuj się z nami a przygotujemy dla ciebie autorski program szkolenia dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb.

Nr kontaktowy ws. Szkoleń 505-715-764